VOTONI PËR TË ARDHMEN E FËMIJËVE TUAJ, VOTONI CDU

0

Nesër, më 14 maj, mbahen zgjedhjet vendore në Republikën e NRW në Gjermani. Në këtë zgjedhje pritet të fitojë sërish CDU, mirëpo votuesit janë ata që përcaktojnë se kush do të udhëheq në mandatin e ardhshëm. Janë bërë shumë përgatitje e fushata dhe pritet që zgjedhjet e nesërme të dëshmojnë edhe kulturën politike të votuesve, të cilët me votën e tyre do të dinë të zgjedhin alternativën më të mirë politike, atë që do t’iu sigurojë më shumë dinjitet e mirëqenie.

Në këto zgjedhje një kontribut të madh po jep edhe zonja Megi Maass, e cila si përfaqësuese e CDU-së në krahinën NRW  ka edhe një apel drejtuar bashkatdhetarëve tanë:

“Te dashur, bashkëqytetarë të NRW -së,

Jemi në përfundim të fushatës zgjedhore  na kanë mbetur dhe dy ditë deri ne zgjedhje  , duke u bazuare në programin tonë të partisë CDU, program ky i cili ka qëllimet dhe prioritete e saja për një Europë dhe Gjermani  të lirë demokratike , solidare dhe Humane po ashtu kujdesin dhe perkrahjet ndaj familjeve, arsimin ,sigurinë e qytetarëve, punësimin dhe zhvillimin e bisnesit , mos ti harrojm dhe politikat e integrimit.Të gjitha këto më bëjnë të ndjehem kranare për poziten time në CDU dhe angazhimin tim të fuqishëm rreth kësaj fushate që mendoj se kësaj radhe do të udheheqim me NRW -në.

Pasi që angazhimi im në CDU është gjithsesi mëse i nevojshëm për shumë arsye të cilat dhe më kanë shtyrë të jem pjesë e politikës së CDU-së, jam e bindur që si pjesë e programit strategjik për fushaten zgjedhore 2017 këtë radhë do ti fitojmë së bashku zgjedhjet në NRW.
Kryetari i partise sonë zoti Armin Laschet ka potencial për një udhëheqje më të mirë në krahinën tone.
Edhe pse në shtator i kemi zgjedhjet parlamentare, ne besojmë që me programin tonë partiak  që i ofrojm vendit dhe qytetarëve, do te ia dalim edhe në shtator  të fitojmë .
Opinioni im është se këtë radhë në bazë të analizës sonë zgjedhjet e 14 majit do ti fitojmë, mirpo komuniteti ynë duhet të jetë aktiv në keto zgjedhje dhe të tregojmë kulturën tonë në vendin ku punojmë dhe jetojmë .
Integrimi i ynë në politikë do të thotë të jetojmë në harmoni të plotë me të drejtat e barabarta të këtij shteti .
T’i respektojmë rregulat dhe ligjet e këtij vendi dhe të jemi solidarizues si në raste të mira apo të hidhura.Ky quhet  integrim!“/ GAZETA FAKTI

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: one or more people and text

Image may contain: text

Image may contain: one or more people and text

Image may contain: text and indoor

Image may contain: one or more people and text

Image may contain: car and text

Image may contain: 1 person, eyeglasses and text

Image may contain: 7 people, people smiling, crowd

Shpërndaje

Rreth Autorit

Leave A Reply

Please type the characters of this captcha image in the input box

Bitte die Buchstaben des captcha Bildes im Eingabefeld eintippen

© 2014 faktinews.com ⎢ Powred by: newonline.ch